Domowa uprawa pomidorów i papryki krok po kroku.

Uprawa warzyw w przydomowym ogrodu, to niezbyt skomplikowane zajęcie, które przy odrobinie czasu i chęci, może skutkować zebraniem niezłych plonów. Najpopularniejsze warzywa w ogrodzie, to sałata, rzodkiewka, szczypior, czosnek, ale również cukinia, ogórki, pomidory i papryka. Te ostatnie, znajdziemy w każdym ogródku, jednak jak je wyhodować samodzielnie?

Uprawa pomidorów i papryki w przydomowym ogrodzie.

Papryka, ogórki oraz pomidory, to cenne warzywa, bogate w składniki odżywcze oraz witaminy. Ich popularność  z roku na rok, coraz bardziej rośnie, dlatego podpowiadamy, Papryka i pomidory Jak wyhodować sadzonki w domu?
Oba warzywa, to rośliny ciepłolubne. Potrzebują dobrej, wartościowej gleby,, słonecznego i osłoniętego stanowiska, oraz naturalnego nawożenia. Zarówno pomidor jak i papryka, ma bardzo długi okres wegetacji. W naszym klimacie, nie nadaje się do uprawy w gruncie, gdyż nie zdąży związać owoców na czas, co skutkować może, nie dojrzałymi warzywami. Aby można je było uprawiać w przydomowym ogrodzie, trzeba przygotować rozsadę. Jak to zrobić?
W lutym, nasiona pomidorów jaki papryki, należy posiać w dużej doniczce. Następnie podlewamy, oraz czekamy, aż roślina wykiełkuje. Kiedy siewki będą miały już po przynajmniej dwa właściwe liście, rośliny należy przepikować, czyli posadzić każą roślinę w osobnej doniczce, i pozostawić do maja.
Okres, w którym przesadza się warzywa z rozsady do gruntu, jest maj. dokładnie 15 maja, czyli gdy mija prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków, można zahartowane rośliny, wsadzić do gruntu. hartowanie, to nic innego jak wystawianie na kilka minut roślin na zewnątrz, przez około 2 tygodnie, by rośliny przyzwyczaiły sie do innych warunków atmosferycznych. Po tym czasie, rozsadę można przenieść do gruntu.
Aby pomidory i papryka miała dorodne plony, warto w okresie wzrostu, podlewać je gnojówką z pokrzywy Dzięki temu zabiegowi, rośliny będa wzbogacone o cenne składniki, niezbędne do ich wzrostu, oraz zwiążą więcej, i większe warzywa.