Jakie są nasze granice?

Jakie są nasze granice? Od czasu do czasu właściwie każdy zastanawia się nad tym, w jaki sposób funkcjonuje, jak właściwie chciałby zmienić swoje otoczenie, czy też postrzeganie różnych sytuacji. Prawda jest taka, że psychologia to niewątpliwie dziedzina, która daje możliwość poznania schematu zachowań, ale także umożliwia znalezienie źródła dla konkretnych uprzedzeń czy lęków.

Poznaj swoje granice Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób funkcjonować w społeczeństwie, by z jednej strony byś zrozumiałym, podczas gdy z drugiej, inni nie naruszali naszych granic. To bardzo duże wyzwanie, jednocześnie umiejętne poznanie własnych granic sprawia, że znacznie łatwiej będzie przystąpić do działania wśród innych. Niewątpliwie dla wielu osób trudne są same początki, podczas gdy w późniejszym czasie można będzie samodzielnie określić własne granice uczuć. Od czasu do czasu możemy mieć możliwość całkowitej zmiany swojego otoczenia, ale także wyłamania się od tego, które dobrze znamy. Wiele osób tkwi w związkach bez przyszłości, ale także w otoczeniu ludzi, którzy zamiast motywować do działania, próbują ściągnąć w dół.

Dlatego przed samym sobą należy zastanowić się nad tym, jakie sami mamy oczekiwania względem innych, ponieważ to właśnie na ich podstawie można będzie ustalić granice swojego bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że jeśli chcemy uszczęśliwić wszystkich dookoła, to sami stajemy się nieszczęśliwi. Z tego właśnie powodu można już dziś zastanowić się nad tym, jakie mamy podejście do siebie i swoich bliskich, by wiedzieć, w którym kierunku będziemy chcieli je zmieniać. Przede wszystkim, jeśli ktoś jest zdecydowany na zmiany, to będzie mógł je wprowadzić do swojej codzienności, jeśli tylko tego zapragnie. Najtrudniejszym momentem jest wprowadzenie ich do życia, natomiast w późniejszym czasie, jeśli tylko wytrwamy w tym postanowieniu, będziemy jasno wyznaczali granice tolerancji dla czyjegoś zachowania, możemy przekonać się o tym, że mimo wszystko będzie to nam pomagało.