A może car detailing? Wyślij samochód do luksusowego spa!

Czy chciałbyś, by karoseria twojego auta zalśniła znów blaskiem nowości? Z car detailingiem twoje marzenie może już niedługo stać się rzeczywistością! Jeśli zastanawiasz się, na czym on polega, jak działa i kiedy go wykonać, czytaj dalej.

Car detailing – co to takiego i kiedy warto się zdecydować?

O tej nowatorskiej usłudze od pewnego czasu jest głośno w mediach. Może obiło Ci się o uszy, że to sposób, dzięki któremu nawet stary i zaniedbany samochód ma szanse odzyskać swoją dawną formę. Potwierdzamy: to wszystko prawda.

Jeśli oddasz wóz w ręce detailera, wykona on drobiazgowe, solidne czyszczenie, polerowanie, usuwanie zabrudzeń, rys i uszkodzeń. Zajmie się każdą powierzchnią, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wozu. Jednym słowem – prawdziwe auto SPA!

Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na tę usługę, zanim na karoserii lub tapicerce pojawią się poważne, głębsze uszkodzenia. Praca nad mniej zużytymi powierzchniami będzie łatwiejsza, a co za tym idzie – niewątpliwie tańsza.

Jednak jeśli na taki krok już za późno, nie przejmuj się zanadto. Specjalista od auto detailingu dokona szczegółowych oględzin i z pewnością zaproponuje ci rozwiązania, z których będziesz zadowolony.

Czym takie auto SPA różni się od myjni?

Odpowiedź jest prosta: to całkowicie różne usługi, więc różnią się także osiągane dzięki nim rezultaty. Myjnia jako taka – nieistotne, czy automatyczna, czy ręczna – pozwoli jedynie na usunięcie powierzchniowej warstwy zanieczyszczeń z twojego wozu.

Co więcej, szczotki na myjni mechanicznej mogą nawet uszkodzić lakier, co doprowadzi w późniejszym czasie do korozji i szybszego zużycia. Tymczasem car detailing to zestaw działań, w których każdemu zakątkowi i zakamarkowi pojazdu poświęcana jest uwaga fachowca.

Zajmują się nim detailerzy – specjaliści od renowacji samochodów o umiejętnościach, które można porównać tylko do magika. Przy użyciu pakietu wosków, lakierów i delikatnych ściereczek, a także myjek i polerek potrafią oni usunąć uszkodzenia, o których nawet nie wiedziałeś, że tam były!

Ponieważ większość zabiegów w detailingu wykonuje się ręcznie, nie możesz się też spodziewać super szybkiego efektu, jak na myjni. Za to rezultat bez wątpienia zrobi na tobie ogromne wrażenie. Musisz jednak pamiętać, że najprawdopodobniej zostawisz wóz u detailera na co najmniej kilka dni – ale zdecydowanie będzie warto!

Auto detailing – od czego zależy cena?

Tu jest podobnie, jak z wyjazdem do ośrodka odnowy biologicznej. Jak to na ogół bywa, jakość kosztuje. W zabiegach auto SPA potrzebne jest nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale też ogromna staranność oraz dążenie do doskonałości. Nic więc dziwnego, że takie usługi raczej nie zamkną się w kilkuset złotych.

Warto też zauważyć, pakiety usług u poszczególnych detailerów potrafią się znacznie różnić. Dlatego też przed zamówieniem usługi dopytaj koniecznie, jak dany wykonawca rozumie car detailing. To pozwoli obu stronom uniknąć nieporozumień, a tobie – szybko i sprawnie uzyskać odświeżony wóz.