Lamboya- region wyspy Sumba

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na podróże za granicę. Pragną coś zmienić w swoim życiu i korzystać z tego co maja. Najczęściej ludzie wybierają ciepłe kraje. Uwielbiają słońce. Warto w swojej podróży uwzględnić kraj jakim jest Indonezja. A dokładnie warto zobaczyć Lamboye. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co warto zobaczyć w miejscu Lamboya.

Lamboya i jej turystyczne atrakcje

Jest położona na wyspie Sumba słynącym z licznych tradycyjnych wiosek oraz pięknej plaży Marossi. Wyspa Sumba leży na Oceanie Indyjskim. Lamboya leży pomiędzy wyspami Timor Wschodni a Jawa na wschód od wyspy Flores. Warto wspomnieć, iż teren ten jest bardzo górzysty. Ponadto jest porośnięty dżunglą. Posiada niewielką ilością mieszkańców. W jakich miesiącach najlepiej odwiedzać Lamboye? Najlepszy czas to miesiące od maja do września.
Lamboya to bardzo atrakcyjne miejsce na ziemi. Niektórzy mówią nawet o tym, że ludzie tam żyją jakby czas nie miał znaczenia, jakby się po prostu zatrzymał. Jakie atrakcje można spotkać w tym rejonie? Na pewno piękne białe plaże z gorącym piaskiem. Co jeszcze wyróżnia to miejsce? Tylko tam stawiane są jeszcze tradycyjne wioski z pionowymi dachami. Ponadto tam żyją ostatni wyznawcy kultu Marapu. Lamboya położona jest na wzgórzach, z widokiem na ocean oraz doliny. Klimat jaki tam panuje to klimat równikowy wilgotny.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, że Lamboya to region, który naprawdę warto odwiedzić. Chociażby dla tych pięknych krajobrazów oraz dla tego ciepłego klimatu. Warto tam polecieć. Można poznać nowych, ciekawych ludzi oraz ich języki, kulturę, tradycję oraz zwyczaje. Takie podróże nie tylko pozwalają nam się zrelaksować. One także uczą i kształcą. To dzięki takim podróżom człowiek się rozwija. Należy pamiętać, że przed podróżą należy sprawdzić wszystko co musimy ze sobą zabrać. Na pewno ważny jest krem z filtrem. Do tego plastry na odciski,krem na komary i wiele innych środków bezpieczeństwa. Bo to w podróży jest najważniejsze.