Głośna papuga, przyczyny

Zdarzają się sytuacje, gdy papuga jest naprawdę bardzo głośna. Niezależnie od tego, jak bardzo się staramy, to może hałasować całą noc. O ile w przypadku kanarków mogą one przepięknie śpiewać, to niestety u tych ptaków wygląda to inaczej. Wiadomo, że zwierzęta i ptaki często wydają głos, by o czymś poinformować, gdyż nie są w stanie w inny sposób powiedzieć o braku komfortu, czy też o jakimś bólu. Oczywiście zdarzają się papugi, które można nauczyć mówić i dzięki temu ta komunikacja jest ułatwiona, jednak mało kogo stać na takie drogie rasy, dlatego warto skupić się na ich zachowaniu, które czasami powinno nas zaalarmować, że dzieje się coś nieprawidłowego.

Jak sobie radzić z papugą?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że papugi są inteligentne. Bardzo szybko się uczą, dlatego warto o tym pamiętać. Dlaczego twoja papuga krzyczy? Często już od początku posiadania papugi uczymy jej pewnych rozwiązań, które ona w późniejszym czasie wykorzystuje. Przykładem jest właśnie krzyk, gdyż wielu właścicieli daje smaczka, by papuga się uspokoiła. Dzięki temu ptak się uczy, że w ten sposób może wymuszać pewne zachowania ze strony właścicieli. Analogicznie może to działać, w przypadku, gdy papuga będzie miała ochotę sobie polatać poza klatką. Bardzo wiele osób zastanawia się, w jaki sposób poradzić sobie z takim wrzaskiem.

Najlepszą z metod jest zwyczajnie zignorowanie takiego zachowania. Dzięki temu ptak wie, że nie da rady wymusić nic swoim zachowaniem i po pewnym czasie sam się uciszy. Dla bardzo wielu właścicieli początki mogą być trudne, jednak wyznaczanie takich granic, będzie dużym ułatwieniem w późniejszym przebywaniu we wspólnym mieszkaniu. Od czasu do czasu można się zastanowić, czy sami również nie uczymy ptaka, że jakieś zachowanie będzie wymuszało coś na nas. Z pewnością można będzie popracować nad tego typu sytuacjami. Wychowanie ptaka, nauczenie pewnych granic, będzie mogło sprawić, że przebywanie razem będzie naprawdę przyjemne.