Jaka jest papuga barwinka

Nim decydują się na zakup papugi. Czy to dobry pomysł. Oczywiście, ale dla osób, które są odpowiedzialne i wiedzą czego chcą. Jednym z takich rodzajów papug są papugi barwinki?

Wszystko o papudze

Papugi to bardzo piękne i kolorowe ptaki. Dlatego tak chętnie ludzie decydują się na ich kupno do domu. Są bardzo towarzyskie i potrafią być prawdziwym przyjacielem człowieka. Zupełnie jak pies. Barwinki są coraz częściej wybieranym gatunkiem ptaków. Pochodzą z Ameryki Południowej. Jak inaczej można nazwać barwinki? Inną potoczną nazwą jest białobrzuszki. Można wyróżnić dwie odmiany tego gatunku: barwinka czarnogłowa i białobrzucha. Ptaki te osiągają rozmiar do 23 cm. Więc nie są aż tak dużymi papugami. Ptaki te są bardzo towarzyskie i otwarte do ludzi. Uwielbiają ich towarzystwo oraz poznawać nowe osoby. Są przyjazne dla dzieci. Co jest bardzo ważne jeśli ktoś je posiada. Lubią zabawy, tańce i akrobatykę. Zwłaszcza, gdy człowiek zachęca je do tego oklaskami. Da się ją szybko oswoić. Są bardzo ciekawskimi i inteligentnymi ptakami więc warto zainwestować w różne zabawki dla nich. Przed zakupem upewnijmy się, że będziemy w stanie poświęcać jej sporo czasu. Bardzo to lubi. Jest ona dość cicha, chyba że jest oczywiście głodna. Wtedy gwiżdżąc zwraca na siebie uwagę. Papugi te szybko się przywiązują i są w stanie naśladować ludzką mowę. Przed zakupem barwinki niech każdy się dobrze zastanowi, ponieważ jak wiemy papuga to nie zabawka i nie możemy jej się pozbyć jak tylko nam się znudzi. Żyją one średnio do 40 lat. Lubią się wspinać i skakać. Rzadziej latać. Pokarm dla nich musi być zróżnicowany. Chętnie jedzą mieszankę w której znajdą słonecznik, kukurydzę, ryż, pestki dyni, orzeszki ziemne czy owoc dzikiej róży. Uwielbiają też jabłko, marchew oraz rzodkiewkę. Musi też mieć dostęp do świeżej wody. To też jest bardzo ważne.

Papugi te są bardzo fajne i warto je mieć, ale trzeba się bardzo dobrze zastanowić czy aby na pewno damy radę z opieką. Potrzebują one dużo uwagi i czasu, jaki się z nią spędzi.