Pies zimą

Szczególnie w trakcie zimy powinniśmy poświęcać więcej czasu na opiekę nad naszym psem. W tym okresie bardzo ważne jest, aby pupil był dobrze przygotowany na ujemne temperatury i chłodne dni.

Pies zimą

Wiele o stanie zdrowia psiaka powie jego sierść. Jeśli jest sucha i matowa, zdecydowanie to znak, że powinniśmy dostarczyć mu dodatkowych składników odżywczych. Ciekawym i dobrym rozwiązaniem jest suplementacja bogata w: kwasy omega 3 i omega 6, które zadbają o nawilżenie i poprawią kondycję skóry; witaminę A i witaminę E, które zapobiegają wysuszeniu skóry, a także nadmiernemu łuszczeniu się. Właśnie dzięki tego typu witaminom, sierść stanie się piękna i błyszcząca; biotynę, która utrzyma właściwy stan skóry; a także cynk, który przyspieszy proces jej regeneracji. Matowa sierść może być także skutkiem złego wpływu ogrzewania na włos psa. W okresie zimowym, warto również zadbać o zbilansowaną dietę psiaka, co będzie miało także wpływ na jego samopoczucie.

 

Wszystkie zwierzęta czerpią energię właśnie z pożywienia, która pozwala im właśnie na przetrwanie tego trudnego i chłodnego okresu. Szczególnie jest to ważne, gdy nasz pupil większość czasu spędza na dworze. W trakcie zimy warto również dbać o uszy i łapy psa. Nieczyszczone uszy, to bardzo dobra pożywka dla bakterii, dlatego tak ważne jest dbanie o ich regularną higienę. Jeśli posiadamy pieska, który cały dzień spędza w domu, a jedynym momentem, w którym wychodzi na powietrze, jest spacer – powinniśmy zadbać o jego ubranie. Ubranko tego typu powinny nosić przede wszystkim małe, krótkowłose rasy. Odzież, przede wszystkim nie powinna ograniczać ruchów naszemu czworonogowi, a także być dość łatwa zarówno w zakładaniu, jak i zdejmowaniu. Popularne są również buty dla psiaków, które stanowią dobrą ochronę łapek przed zimnym podłożem, a także solą, którą często posypujemy ulicę w trakcie zimy. Niektóre psiaki, nie potrafią przekonać się do tego typu wyposażeń, dlatego pielęgnację łapek powinniśmy zacząć od maści z lanoliną.