Popularne mity

Prawda w naszym życiu

Prawda to wartość, którą ceni sobie każdy z nas. Nikt nie chce przecież być oszukiwany i wierzyć w coś, co jest kłamstwem. Dlaczego więc wierzymy w mity? Które są najbardziej popularne? Odpowiedź znajdziesz w dalszych fragmentach niniejszego artykułu.

Bzdury wokół nas

Oto 13 bzdur o życiu w które naiwnie wierzymy:
1. Skuteczna pielęgnacja wiąże się z wydaniem dużej ilości pieniędzy – jest to oczywiście nieprawda. Odpowiednia pielęgnacja nie oznacza drogiej pielęgnacji.
2. Jedzenie powoduje trądzik – ile razy odmówiłeś sobie czegoś w obawie, że jedzenie spowoduje trądzik? – nie musisz tego robić, jedzenie nie powoduje tego typu dolegliwości.
3. Zdobienie paznokci metodą hybrydową powoduje raka – totalna bzdura. Należy jednak pamiętać o tym, aby używać odpowiedniej jakości preparatów.
4. Włosy po ogoleniu odrosną dużo mocniejsze – włosy odrosną tak samo mocne jak były przed goleniem.
5. Przez jedzenie wieczorem przybieramy na wadze – nie ma to znaczenia. Znaczenie ma to, czy jesteś w stanie to spalić.
6. Produkty beztłuszczowe nie mają kalorii – czasami nawet zawierają ich więcej.
7. Węglowodany powodują przyrost masy ciała, nie dostarczają wartości odżywczych – otóż dostarczają i warto je spożywać. Nie można jednak przesadzać z ilością, tak jak w przypadku każdego innego produktu.
8. Szczepionki powodują autyzm – nie powodują.
9. Cukier jest powodem złego zachowania dzieci – cukier nie ma na to wpływu.
10. Zimna pogoda jest przyczyną chorób – temperatura nie sprawia, że człowiek jest bardziej podatny na infekcje.
11. Połknięta guma do żucia pozostaje w żołądku na długie lata – totalna bzdura.
12. Czytanie przy słabym świetle trwale uszkadza wzrok – kolejna popularna bzdura.
13. Należy wypijać 8 szklanek wody dziennie – wcale nie trzeba tego robić. Znaczna ilość wody jest już w spożywanych pokarmach.

Podsumowanie

Mity krążą po świecie cały czas. Codziennie wymyślane są nowe, obecne są również te, które znały już nasze prababcie. Nie warto w nie wierzyć i rezygnować z niektórych rzeczy, które wcale nie są niebezpieczne dla człowieka.