Czynniki wpływające na nieprawidłową masę ciała.

Jeśli chcesz wiedzieć czy powinnaś schudnąć, albo wręcz przeciwnie przybrać nieco kilogramów to koniecznie oblicz BMI Wskaźnik masy ciała, który został opracowany dwieście lat temu do dzisiaj służy kobietom i mężczyznom do określenia czy ich waga jest adekwatna do wzrostu. Dzięki temu dowiadujemy się czy chorujemy na otyłość, albo czy mamy niedowagę. Najlepiej jest oczywiście dowiedzieć się, że masa ciała ma prawidłową wartość i nie mamy się czym martwić, ale nie zawsze tak się dzieje.

Wrogiem szczupłej sylwetki są między innymi napoje słodzone.

Wiele osób z domu wynosi zwyczaj picia napoi dosładzanych cukrem, albo aspartamem. To szkodzi nie tylko powodując odkładanie się zbędnych kalorii w boczkach, ale również działa negatywnie na układ nerwowy oraz krążenie. Warto codziennie wypijać 2 litry wody, ponieważ to właśnie ona jest podstawą wszystkich reakcji zachodzących w naszym organizmie. Skoro ciało człowieka składa się w 60% z wody to ją powinniśmy pić od rana aż do wieczora a nie popularne i sztuczne napoje.

Kiedy chcesz schudnąć koniecznie wybierz aktywność dopasowaną do swoich możliwości.

Zaraz po diecie i zdrowych nawykach żywieniowych należy zainteresować się ćwiczeniami. Jednak wiele osób przecenia swoje możliwości. Zupełnie nieprzygotowani amatorzy wkładają buty i zaczynają na przykład biegać wyczynowo. Przy braku wydolności organizmu i zerowej kondycji oraz sporej nadwadze, kontuzja jest pewnikiem. O wiele lepiej rozpocząć swoją przygodę ze sportem od szybkich marszów, albo spokojnego pływania w basenie.

Stres i brak snu są jednymi z czynników doprowadzających do otyłości.

Nie tylko dieta i sport mają wpływ na to czy mamy prawidłowy wskaźnik masy ciała, ale również poziom hormonów stresu oraz ciągłe przemęczenie, które w dzisiejszych czasach jest nieodzownym elementem niemal na każdym stanowisku pracy. Warto dać sobie czas na relaks i zadbanie nie tylko o ciało, ale też i psychikę. Jeśli czasami wyjedziesz do kina zamiast siedzieć do późna w pracy to zobaczysz, że życie może być naprawdę satysfakcjonujące.