Wyprawka dla dziecka

Nie od dzisiaj małżeństwa decydują się na powiększenie rodziny. Chcą mieć dziecko, ponieważ wtedy będą mieli pełną, szczęśliwą rodziną. Dziecko to szczęście. Każdy rodzic przed narodzinami swojego dziecka, i to nie koniecznie pierwszego ma w swoje wiele stresu i obaw. Nie wiedzą jak to wszystko będzie wyglądało. Co trzeba przygotować i co kupić. Dlatego kompletowanie wyprawki dla noworodka może być prawdziwym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co kupić przed narodzinami dziecka.

Wyprawka dla nowo-narodzonego dziecka

Obecnie nie powinno to być, aż takie stresujące, ponieważ na rynku mamy bardzo dużo sklepów czy to stacjonarnych czy internetowych, które specjalizują się w wyprawkach dla niemowlaków. Oferty są różne i jest ich bardzo dużo. Warto na początku zrobić listę rzeczy, które będą naprawdę niezbędne. Wszystko po to, aby po porodzie nie okazało się, że czegoś brakuje. Co zatem powinno się kupić? Wybierając ubranka dla niemowląt zwracaj uwagę na ich jakość. Powinny być wykonane z miękkich, naturalnych, oddychających i antyalergicznych materiałów, takich jak bambus czy bawełna. Nie warto kupować zbyt wielu ubrań, bo noworodki bardzo szybko wyrosną. Najlepiej mieć przedmioty w kilku rozmiarach (56-68). Kończąc ubrania, należy również wziąć pod uwagę miesiąc urodzenia dziecka, czy to lato, czy jesień/zima. Mogą być przydatne:
Kombinezony (3-5 sztuk),
Kombinezony (6 sztuk),
Body (6 sztuk-3 krótkie rękawy, 3 długie rękawy),
koszule bez rękawów (3 sztuki),
Kurtka z długim rękawem (3 sztuki),
spodenki (2 pary),
Skarpetki (4-5 par),
Cienka bawełniana czapka (2 sztuki),
Grubsze czapki i rękawiczki (dla dzieci urodzonych jesienią lub zimą)
Bluza lub sweter (2 sztuki) Kombinezon (dla dzieci urodzonych jesienią lub zimą)
kremy do twarzy i ciała,
łóżeczko,
prześcieradło, pościel i kocyk,
rożek niemowlęcy,
płyn do kąpieli,
kremy przeciw oparzeniom,
kremy ochronne na zimę i lato,
pieluchy jednorazowe,
przewijak,
pieluchy tetrowe,
wanienka,
termometr,
ręcznik z kapturkiem.

Podsumowując niniejszy artykuł to na początku warto kupić to co jest naprawdę niezbędne. Po co niepotrzebnie marnować pieniądze.