Sposoby na pozbycie się zapachu kociego moczu

Koci mocz to jeden z tych najmniej przyjemnych zapachów. Z tym problemem spotkał się każdy właściciel kota. Jak pozbyć się zapachu kociego moczu, kiedy taką niespodziankę zostawi nasz kot? Dowiesz się tego w dzisiejszym wpisie.

Czy kota da się nauczyć dobrych manier?

Kota dość łatwo można nauczyć dobrych manier, aby nie załatwiały swoich potrzeb fizjologicznych w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Koty słyną z czystości, dlatego załatwiają potrzeby poza miejscem, w którym śpią. Kota warto nauczyć, w którym miejscu znajduje się kuweta do załatwiania tego typu rzeczy. Samo postawienie kuwety to często za mało. Warto zwrócić uwagę, jaki żwirek znajdzie się w kuwecie. Jeśli żwirek jest zbyt dużych rozmiarów, to kot może nie być zainteresowany kuwetą. Najczęstszym powodem załatwiania się koza poza kuwetą jest sama kuweta. Pamiętaj, aby znalazła się ona z dala od miejsca, w którym kot śpi.

Jak zneutralizować mocz?

Jednym ze sprawdzonych sposobów są oczywiście domowe metody, które jak do tej pory były niezawodne. Takie sposoby stosowały nasze babki i prababki, więc na pewno słyszałeś o cudownych efektach stosowania sody oczyszczonej i octu. Mieszając ocet z sodą oczyszczoną, otrzymujemy sprawdzony sposób na zabrudzenia, ale także wyeliminowanie przykrego zapachu. Utworzoną papkę z sody oczyszczonej i octu nanieś na miejsce, w którym załatwił się nasz kot. Po kilku minutach pozostałą mieszankę zmyj octem, nanosząc jego odrobinę na zwilżoną szmatkę. Po zabiegu zostanie przykry zapach octu, ale on w przeciwieństwie do kociego moczu wywietrzeje. Jeśli nie lubisz zapachu octu, to z pomocą przyjdzie woda utleniona, której już nie trzeba wypłukiwać dywanu. Wystarczy wziąć wodę utlenioną i nakropić obszar, w którym kot załatwił swoją potrzebę. Zwilżony obszar zostawiamy do wyschnięcia. Woń wody utlenionej ulotni się w ciągu kilku dni jak w przypadku octu. Oprócz domowych sposobów można użyć neutralizatorów, które są bezpieczne dla zdrowia kota.

Jak widzimy, zapach moczu nie jest trudno usunąć z dywanu czy kanapy. Trzeba tylko mieć świadomość, że inne środki będą działać szybciej, a niektóre zdecydowanie wolniej.