Garderoba noworodka w letnie dni

Ubrania dla noworodka

Kompletowanie wyprawki powinno zacząć się już na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. Posiadanie wszelkich potrzebnych akcesoriów jest bardzo ważne, aby rodzice mogli sprawować odpowiednią opiekę nad dzieckiem w komfortowych warunkach. Bardzo ważnym elementem takiej wyprawki są oczywiście ubranka, które powinny być wysokiej jakości. Skóra noworodka jest delikatna, a więc ubranie powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie podrażnią skóry dziecka i nie spowodują reakcji alergicznych. Takie ubranka nie mogą również krępować ruchów dziecka, muszą zapewniać komfort i swobodę. Jak ubierać noworodka w lipcu? Podpowiadamy.

Garderoba noworodka w lipcu

Lato to czas upałów, które mogą okazać się problematyczne. Z pewnością jest tak w kwestii ubioru noworodka. Na ten ciepły czas, rodzice powinni przygotować się odpowiednio. Niezbędne elementy letniej garderoby noworodka to:

  • chusta albo bawełniana czapeczka (jeśli na dworze wieje),
  • body,
  • rampersy,
  • pajacyk na krótki rękaw.

Warto posiadać kilka sztuk z każdego rodzaju wymienionych elementów odzieży. W czasie bezwietrznych dni na spacerze nie ma potrzeby nakładania noworodkowi czapki. Jeśli jednak jest wiatr, wówczas taka czapka jest koniecznością.
W dniu wyjścia ze szpitala, dziecko należy ubrać w pajacyki albo body z długim rękawem. Należy nałożyć mu również bawełnianą, cienką czapkę. Jeśli na zewnątrz jest ciepło, nie ma potrzeby przykrywania dziecka kocykiem.

Podsumowanie

Wielu rodziców ma problem z odpowiednim ubraniem noworodka w letnie dni. Nie można go bowiem przegrzać, ale jednocześnie należy zadbać o jego bezpieczeństwo oraz komfort. Body, rampersy i pajacyki na krótki rękaw muszą znaleźć się w letniej garderobie noworodka. Przyda się także cienka bawełniana czapka albo chusta, jeśli na dworze jest wietrznie. Długi rękaw w letnie dni przyda się w dniu, w którym mama i dziecko opuszczają szpital po porodzie.