Jakie kwiaty na wesele – pomagamy wybrać

Bez względu na to czy jesteś gościem weselnym czy też właśnie je organizujesz, to jednym z tematów do zrealizowania są na pewno kwiaty. Oczywiście goście mają znacznie łatwiejsze zadanie i najczęściej zdają się na gust pani z kwiaciarni lub decydują na klasyczne ślubne wiązanki z eustomy czy róż. Trudniejsze zadanie leży po stronie organizatorów wesela. Pamiętajmy jednak, że nie jest to tylko wybór estetyczny czy wpasowanie się w weselny klat, ale również spory wydatek, ponieważ zakup kwiatów obejmuje wystrój sali, dodatki bukiet ślubny a często również dekoracje kościoła, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

Jakie kwiaty na wesele – pomagamy wybrać

W trakcie wyboru kwiatów na ślub i wesele warto się zastanowić w jakim stylu ma być całą uroczystość. Jeśli stawiamy na klasyczne rozwiązania to warto również w tym stylu wybrać kwiaty. Będą to klasyczne róże, lilie czy eustomy w białych, czasami również pastelowych kolorach.

Jednak czy kwiaty na weselu muszą być białe?

Coraz więcej nowożeńców decyduje się równie, na kwiaty w bardziej odważnych kolorach. W dekoracjach zaczynają pojawiać się delikatne pastelowe kolory, takie jak na przykład różowy. Jednak na scenę weselnych dekoracji wchodzą również coraz częściej żółcie, czerwienie i granaty. W tych kolorach wybierzemy na przykład piękne słoneczniki czy też irysy albo mieczyki. W dodatku z dużą ilością zielonych liści będą one doskonała dekoracja w stylu Boho czy też pozwolą wyeksponować piękne kreacje państwa młodych.
Że względu na ilość kupowanych na tego typu uroczystość kwiatów warto zastanowić się nad wyborem roślin sezonowych. Kwiaty dostępne w danych miesiącach są tańsze i można z nich stworzyć naprawdę niepowtarzalne dekoracje na ślub i wesele. Jest to również rozwiązanie, które pozwoli nadać uroczystości niesamowity klimat, szczególnie jeśli zdecydujesz się na kwiaty w kolorze. W końcu wyłącznie białe dekoracje w trakcie tej uroczystości powoli wychodzą z mody na rzecz bardziej kameralnych obiadów czy małych wesel.