Praca marzeń.

Wymarzona praca z dzieciństwa.

Każdy z nas w dzieciństwie wyobrażał sobie swoje dorosłe życie. Planowaliśmy nasze przyszłe domy, rodziny oraz zawody. Tworzyliśmy sobie obraz naszej przyszłości, a z uwagi iż nasza wyobraźnia nie znała granic nasze marzenia były naprawdę kolorowe. Wybieraliśmy zawody, o których słyszeliśmy od dorosłych lub w trakcie oglądania telewizji. W naszych dziecięcych umysłach mogliśmy być wszystkim. Dziś przyjrzymy się zatem najchętniej wybieranym przez chłopców i dziewczynki zawodom.

O czym marzy każda dziewczynka?

Wśród dziewcząt dużą popularnością cieszyły się zawody związane ze światem show biznesu. Pytając je o zawód, który chcą wykonywać w przyszłości na podium znajdziemy między innymi zawód piosenkarki lub aktorki, dużą popularnością cieszy się również praca fotomodelki. Są to zatem zajęcia, które przynoszą sławę i uwielbienie ogromnej ilości fanów. Możemy zauważyć, że kobiety od najwcześniejszych lat chcą cieszyć się zainteresowaniem i popularnością. Wśród dzisiejszej młodzieży zawody te również wzbudzają zainteresowanie, jednak coraz częściej wymieniane są zawody związane z pracą w internecie, szczególnie rola youtubereów.

Praca dla małego chłopca.

Pytając małych chłopców o ich wymarzone zawody możemy zauważyć zainteresowanie męskimi zawodami, które kojarzą się nam często z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Przykładem tego jest między innymi praca policjanta lub strażaka. Zawody, które dostarczają wiele adrenaliny i wiążą się z ratowaniem ludzkiego życia. Wybierane one były zarówno przez dzieci z naszego pokolenia, jak i przez obecnych przedstawicieli najmłodszych, jednak jak w przypadku dziewcząt coraz ważniejsze miejsce zajmują przedstawiciele internetu. Młodzi chłopcy jeszcze z większym zainteresowaniem obserwują twórców kanałów internetowych oraz zawodowych graczy i właśnie w tej dziedzinie szukają swojego sukcesu w przyszłości. Być może związane jest to ze zmianą kultury i codziennego życia, w którym najmłodsi dorastają i są wychowywani.